Ультразвукова діагностика - малоінвазивний метод дослідження внутрішніх органів, який цінується за точність, інформативність та доступність. УЗД дозволяє проводити динамічні спостереження за станом пацієнта та розраховувати на негайне отримання результатів діагностики відразу після її проведення, що може мати критично важливе значення в екстрених випадках.
УЗД В ГІНЕКОЛОГІЇ (ТРАНСАБДОМІНАЛЬНО)
Ультразвукове обстеження органів малого тазу у жінок дозволяє оцінити стан матки, шийки матки та придатків (яйники та маткові труби).
УЗД НИРОК ТА СЕЧОВОГО МІХУРА
Ультразвукове обстеження нирок та сечового міхура покаже чи є зміни в локалізації нирок, їх розмірах і контурах, яка товщина стінок сечового міхура і чи накопичується в ньому пісок або сеча. А також дозволить візуалізувати камені, кісти або пухлинні новоутворення.
При обстеженні передміхурової залози у чоловіків вимагається та ж сама попередня підготовка.
УЗД ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ
Дозволяє отримати комплексну оцінку стану внутрішніх органів: печінки, жовчевого міхура, підшлункової залози та селезінки, виявити аномалії розвитку органів, ознаки запального процесу, наявність новоутворень.
УЗД СУДИН НИРОК
Для допплерографії судин нирок потрібна спеціальна підготовка, що відрізняється від більшості інших УЗД. Лікарі рекомендують уникати деяких продуктів за днів перед процедурою, таких як капуста (кисла або тушкована), газовані напої та соки, боби, молочні продукти, овочі та фрукти у сирому вигляді, а також виробів з борошна (за винятком чорного хліба). У деяких випадках можуть рекомендувати приймати ентеросорбенти.
Допплерографія судин нирок проводиться на голодний шлунок вранці, але якщо прийом їжі припав на другу половину дня, можна легкий сніданок. Проте, між їжею та процедурою повинна бути перерва не менше шести годин для отримання правильних результатів.