Середа, 12 жовтня 2022 08:57

Небезпечна меланома

Written by
Rate this item
(0 votes)

Меланома – це рак, що розвивається при злоякісній трансформації меланоцитів – клітин шкіри, які виробляють пігмент меланін.

Меланома – небезпечне онкологічне захворювання з високим рівнем смертності. Невтішні результати багато в чому зумовлені пізньою діагностикою, коли вже спостерігається утворення метастаз. На ранніх стадіях відрізнити меланому від звичайної родимки неозброєним оком практично неможливо.

Зате продіагностований на ранній стадії рак шкіри – успішно лікується у 98% випадків!

Меланома часто нагадує родимку, а іноді може виникнути з неї. Меланома може бути на будь-яких ділянках тіла, навіть тих, які зазвичай не піддаються впливу сонця, наприклад, під нігтьовою пластиною, на слизових оболонках порожнини рота, носа, статевих органів або у сітківці ока. Найчастіше меланома з’являється на неушкодженій шкірі, рідше – на тлі вже наявної родимки. 

Найбільш точним та надійним методом діагностики новоутворень шкіри є цифрова дерматоскопія – дослідження шкірних утворень без операційного втручання, що дає можливість уточнити діагностику ранніх стадій меланоми, коли злоякісне новоутворення ще не метастазує. Під час нього до ділянки шкіри, на якій є родимка, прикладають дерматоскоп, який освітивши новоутворення яскравим променем світла, дозволяє отримати збільшене у 20-200 разів зображення.

За допомогою дерматоскопу лікар вивчає структуру родимки, її симетрію, забарвлення та диференціює тип пухлини: доброякісна вона чи злоякісна. Якщо структура неоднорідна, несиметрична, не має чітких меж, то це, як правило, говорить про її злоякісний характер. Цифрова дерматоскопія є найбільш сучасним і ефективним методом діагностики новоутворень шкіри. Достовірність такого дослідження становить 95%. Даний метод дає можливість не пропустити момент, коли абсолютно безпечна родимка здатна переродитись у злоякісну пухлину. 

Застосування методу дерматоскопії необхідно для ранньої діагностики меланом, що дозволяє своєчасно її видалити і попередити появу метастазів в регіональних лімфовузлах і внутрішніх органах.

Покази для дерматоскопії:

  • змінились колір, форма та розмір родимки (невуса)
  • краї родимки стали розмитими
  • на родимці з’явились тріщинки
  • при механічній травмі родимка кровить
  • з’явились свербіж та біль.

До груп ризику, яким варто зробити дерматоскопію, належать люди:

з I-II фототипом шкіри

з 4-5 родимками розміром понад 6 мм

з родимками, розташованими у місцях постійного травмування (на шиї, промежині, пахвах)

у родині яких були хворі на меланому або інші онкологічні захворювання.

Дерматоскопія не має протипоказань, однак застосовується тільки на ранніх стадіях захворювання. Перш за все рекомендується проводити дослідження особам зі світлою шкірою, які мають більше 5 родимок, особливо якщо їх розмір перевищує 5 мм.

Переваги дерматоскопії:

Завдяки методу дерматоскопії можна відразу визначити чи є ризик злоякісного утворення;

Пацієнти, що належать до групи ризику мають можливість постійного спостереження за зміною кольору, форми і розміру родимок;

Можливість створення бази даних пацієнтів, в яку завантажуються фотографії новоутворів, зроблені за допомогою цифрового дерматоскопа, фіксуються їх розміри, форма і колір;

При наступних зверненнях пацієнта існує можливість оцінки динаміки захворювання. Це допомагає визначити подальші дії: спостерігати, видаляти новоутвір чи зробити гістологічний аналіз;

Можливість видачі пацієнту знімку новоутворення шкіри, з його точним описом і діагностичним заключенням, на флеш-карту;

Обстеження дозволяє визначити проблемні ділянки на шкірі в лічені хвилини.

Read 705 times Last modified on Неділя, 19 березня 2023 19:01
More in this category: Камені в нирках »
Login to post comments
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я ! Designed By © Engine Templates

Search