Неділя, 06 березня 2022 08:57

Камені в нирках

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Багато людей мають камені в нирках, однак їх присутність ніяк не відчутна, доки камінь не зрушить з місця. Основною ознакою каменів в нирках, сечовому міхурі або сечоводі – є сильний біль.

Особливість сечокам’яної хвороби полягає у її хронічному перебігу. Як правило люди що мають камені, вже раніше стикалися із цією проблемою. Тому, якщо у вас раніше вже виходили камені, то майже напевно вони з’являться знову. Часто камінь не один,  пацієнти можуть мати одразу кілька каменів, а іноді і досить багато. Крім того, хвороба може довгий час протікати непомітно, а камені весь цей час ростимуть в розмірі і не завдаватимуть болю, доки не зрушать з місця. Саме з цієї причини, слід регулярно відвідувати уролога та робити УЗД нирок та сечової системи на наявність каменів.

Причини утворення каменів

Сечокам’яна хвороба – це поліетіологічне захворювання, що пов’язане з порушенням обміну речовин та метастабільності сечі, в результаті перенасичення сечі відбувається кристалізація і виникають камені.

Види каменів у нирках:

 • Білкові. Вони складаються із амінокислот.
 • Фосфатні. Складаються із фосфатних солей. До фосфатних каменів належить близько 90 % коралоподібних каменів.
 • Оскалатні. Складаються з магнієвих та кальцієвих солей щавельної кислоти.
 • Уратні. Складаються з солей сечової кислоти.
 • Змішані. Такі камені зустрічаються досить часто, до їх складу входять різні солі.

В залежності від розташування конкрементів, розрізняють:

 •     Нефролітіаз – конкремент в нирці;
 •     Уретеролітіаз – конкремент в сечоводі;
 •     Цистолітіаз – конкремент в сечовому міхурі.

Клінічні ознаки сечокам’яної хвороби

Багато людей мають камені в нирках, однак їх присутність ніяк не відчутна, доки камінь не зрушить з місця. Основною ознакою каменів в нирках, сечовому міхурі або сечоводі – є сильний біль. При чому біль сильніше відчувається при різких рухах, а також  при статичному положенні тіла. Люди, у яких зрушився камінь, не можуть лежати, вони відчувають полегшення при повільному ходінні. Ниркова колька може продовжуватись від кількох хвилин до кількох днів і сильно виснажувати людину.

Коли камінь перекриває відтік сечі з нирки, в органі збільшується тиск і виникає ниркова колька. Це дуже гострий біль в нирці, у попереку, нижній ділянці живота. Хворому може здаватися, ніби нирка зрушилась з місця. Біль при каменях дуже сильний, тому за локалізацією болю можна зрозуміти де саме камені. 

Якщо камінь знаходиться у сечовому міхурі, то виникає часте бажання помочитися. Людина часто бігає у туалет. При цьому може виникати нудота і сильний біль в низу живота. Біль може віддавати у пах, і тоді гострий біль також відчувається у статевих органах.

Якщо камінь перекриває сечовід, то за місцезнаходженням різкого болю під час руху каменю можна спостерігати, де саме він знаходиться. Камінь і біль поступово рухаються сечоводом від нирки на зовні. Чим ближче знаходиться камінь, тим біль змінює свою локалізацію. Біль може віддавати у статеві органи та стегна.

У випадку не звернення хворого до лікаря, стан може погіршитися, у такому випадку можуть з’являтися також симптоми загального характеру:

 •     Вздуття живота;
 •     Напруження черевних м’язів;
 •     Нудота;
 •     Блювання;
 •     Підвищення температури тіла;

Діагностика та лікування сечокам’яної хвороби

Сечокам’яна хвороба – дуже серйозна і неприємна хвороба, яка потребує особливої уваги та лікування. При перших її ознаках потрібно звертатися до уролога, і у жодному випадку не можна терпіти біль. Це може призвести до ускладнень. 

Лікує сечокам’яну хворобу лікар-уролог вищої категорії ГРЕЧАНИЙ Андрій Кимович.. Він проведе клінічний огляд, УЗД нирок та сечового міхура, призначить необхідні аналізи та лікування захворювань сечостатевої системи у чоловіків і жінок. За наявності високого ризику каменеутворення проводиться спеціальна  профілактика рецидивів, що, як правило, включає медикаментозну терапію, вибір якої залежить від аналізу складу каменів. При необхідності направить на літотрипсію (дроблення конкрементів від 6 міліметрів до 2 см, при щільності конкрементів до 1000 од. HU).

Консультація уролога - у  медичному центрі «4D КЛІНІК» (м. Рівне пров. Ігоря Волошина 8, оф.1)

Телефони для попереднього запису:

 (096) 391-97-08

 (050) 435-21-82

 

 

.

Read 719 times Last modified on Середа, 12 жовтня 2022 13:18
Login to post comments
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я ! Designed By © Engine Templates

Search